Wgląd do ksiąg wieczystych i akt ksiąg wieczystych


Księgi wieczyste są jawne, co oznacza, że każdy może zapoznać się z ich treścią po podaniu numeru danej księgi wieczystej.

W celu dokonania wglądu w akta danej księgi wieczystej niezbędne jest wykazanie interesu prawnego

Wgląd do księg wieczystych oraz w akta księg wieczystych odbywa sie w gamchu Hipoteki, pokój 106 (I piętro) oraz w pokoju 112 (I piętro) sala wglądowa dla notariuszy.

Zamawianie ksiąg:  od godz. 8:30 do godz. 14:30

 

Zasady dokonywania wglądu do księg wieczystych, w akta ksiąg wieczystych oraz funkcjonowanie sali wglądowej pok. 106 określa regulamin funkcjonowania sali wglądowej w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa przy Al. Solidarności 58

Pobierz regulamin sali wglądowej 106 (PDF)

 

Zasady dokonywania wglądu do ksiąg wieczystych oraz w akta ksiąg wieczystych w sali wglądowej pok. 106 przez Geodetów określa Zarządzenie nr 7/2011 Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Zarządzenie nr 7/2011 (PDF) 

 


Zasady dokonywania wglądu do ksiąg wieczystych oraz w akta ksiąg wieczystych w sali wglądowej dla notariuszy (pok. 112) określa Zarządzenie nr 14/2010 Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Zarządzenie nr 14/2010 (PDF) 

 

UWAGA

Wglądu do ksiąg wieczystych prowadzonych w wersji elektronicznej można dokonać za pomocą przeglądarki internetowej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl pod adresem www.ekw.ms.gov.pl, na której znajdują się rzetelne i prawdziwe informacje dotyczące ksiąg wieczystych.

Poszukiwanie informacji o księgach wieczystych na innych stronach internetowych odbywa sie na własną odpowiedzialność.Przekazania ksiąg wieczystych do Pruszkowa i Piaseczna- protokoły przekazania

Piaseczno - ZIP  RAR.

Pruszków -  ZIP  RAROstatnia modyfikacja 20-01-2017